Кошик
19 отзыва
Контакти
Будівельні матеріали. Гуртівня у Львові
+380976713544
Євген
УкраїнаЛьвівська областьЛьвівБічна зеленої (р-н Львівського бетонного заводу)
Мапа

фасадні системи Церезіт (Ceresit)

фасадні системи Церезіт (Ceresit)

Однією з найбільш ефективних систем обробки фасадів будівель з точки зору утеплення, гідроізоляції та надійності є на сьогоднішній день система Церезіт. Це цілий комплекс будівельних сумішей, використання яких відповідно до певною технологією, дозволяє зробити фасад зовні привабливим, а будівля в цілому теплим і захищеним від вологи.

 

Розглянемо, яким чином, використовуючи фасадні системи Церезіт, можна ефективно утеплити і обробити фасад.

 

Підготовка підстави
Так званий мокрий фасад Церезіт перед пристроєм увазі попередню підготовку поверхні:
• Колишню облицювання фасаду за її наявності оцінюють на стійкість і на ступінь її зчеплення зі стінами і при необхідності видаляють.
• Якщо потрібно, поверхні вирівнюють. Для цього використовується фасадна шпаклівка Церезіт СТ 29, що наноситься на стіни, попередньо оброблені складом грунтовки Церезіт СТ 17.
• Далі на кордоні між цоколем і основним фасадом по всьому периметру будівлі монтується цокольний профіль.

 

Закріплення теплоізоляційних плит
За допомогою комплексу Церезіт система утеплення фасадів підлягає монтажу згідно з такими правилами:
1. Для кріплення теплоізоляції, у якості яких зазвичай виступають пінополістирольні або мінерально-ватні плити, використовують клейові суміші Церезіт СТ 85 і СТ 190, а також поліуретановий клей СТ 84 в балонах.
2. На пінополістирольні плити клейова суміш наноситься смугою шириною 6 см і висотою 2 см по периметру поверхні з відступом від країв в 2 см. У центрі плити розчин наносять у формі маячків 10 см діаметром і 2 см заввишки в кількості 5-8 шт.
3. На плити мінеральної вати розчин наноситься суцільним шаром.
4. Після нанесення клейової суміші Церезіт плиту відразу необхідно прикласти до стіни і притиснути.
5. Кріплення плит виробляють від цокольного профілю порядно знизу вгору, контролюючи в процесі ступінь вертикальності утворюється площині.
6. Після того, як утеплення фасадів Церезіт виконано, а клейова суміш підсохла, проводиться шліфування поверхні плит утеплювача за допомогою полутера з грубим наждачним папером.
7. Далі плити додатково прикріплюють до фасаду за допомогою дюбелів з широкими головками.

 

 

Пристрій армуючого гідрозахисного шару
Далі система утеплення фасадів Церезіт покривається захисним армирующим шаром, виконання якого здійснюється згідно наступної інструкції:
1. На першому етапі передбачається нанесення на шар теплоізоляції гідрозахисної суміші Церезіт. В якості такої для пінополістирольних плит використовують суміш Церезіт СТ 85, для плит з мінеральної - Церезіт СТ 190.
2. Розчин суміші наносять на поверхню теплоізоляції шаром в 2-3 мм.
3. Далі приготована заздалегідь армована склосітка прикладається до свеженанесенному розчину і топиться в нього за допомогою полутера.

 

Рада!
Сітка повинна зміцнюватися з нахлестом в 5-10 см до сусідніх смугах.
4. При утопленні сітка не повинна бути надмірно натягнутою і не повинна заглиблюватися аж до поверхні утеплювача.
5. Потім влаштовується фасадна система Церезіт передбачає нанесення другого шару розчину по склосітці. Товщина другого шару повинна становити близько 2 мм і наноситься таким чином, щоб сітки не було видно.

6. віслюку нанесення шар розрівнюється сталевою теркою.

 

Нанесення декоративної штукатурки
Завершальний етап облаштування мокрого фасаду Церезіт виконують згідно з такими правилами:
1. Для кращого зчеплення з армирующим шаром його необхідно прогрунтувати. В якості грунтувального розчину використовується фасадна фарба Церезіт СТ 16 близька за кольором до майбутньої штукатурці.
Вона наноситься рівномірно за допомогою кисті за один прихід.
2. Якщо планується наносити силіконову або силікатну штукатурку, то слід застосовувати грунтовку Церезіт СТ 15 і СТ 15 silicon відповідно.
3. Тонкошарову штукатурку на підставу потрібно наносити рівномірно, на товщину зерна за допомогою полутера, утримуваного під кутом.
Завдана Церезіт фасадна штукатурка повинна бути додатково разглажени.
4. Як тільки штукатурний розчин перестане прилипати до інструменту, йому необхідно надати необхідну фактуру пластиковою теркою, утримуваної в горизонтальному положенні.

 

Особливості створення штукатурних поверхонь з різними фактурами
Для створення штукатурного шару з фактурою «короїд» використовуються такі штукатурні суміші Церезіт як СТ 35 і СТ 75 з діаметром зерна 3,5 мм, так і СТ 73 із зерном 2 мм діаметром.
Для досягнення необхідної фактури проводиться затирання пластиковим полутером з рухами в одному напрямку (зазвичай вертикальному або горизонтальному) або круговими.
Для створення «камінцевих» фактур застосовується Церезіт штукатурка фасадна СТ 73, СТ 75 і СТ 137 з діаметром зерна 1,5 мм, а також СТ 137 з розміром зерна 2,5 мм. Затирка проводиться також за допомогою пластикового полутера.

 

Крім зазначених, мають місце фактури, що моделюються за допомогою різних інструментів, і фактури музичного типу. Для перших використовуються штукатурки Церезіт серії СТ 36, для других - СТ 77 з різними діаметрами зерна.

 

Рада!
Для додання обштукатуреної поверхні необхідного відтінку може бути використана акрилова, силіконова або силікатна фарба фасадна Церезіт.

 

Отже, ми розібралися, як за допомогою різних будівельних сумішей системи Церезіт можна створити якісний, теплий і красивий фасад. Сподіваємося, наші рекомендації припадуть вам до двору для контролю правильності виконуваних робіт найманими спеціалістами або професійної обробки фасаду своїми руками.