Продавець Будівельні матеріали. Гуртівня у Львові розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
265 відгуків
Будівельні матеріали Львів. Гуртівня
Контакти
Будівельні матеріали. Гуртівня у ЛьвовіЄвген
Бічна зеленої (р-н Львівського бетонного заводу) Якщо у вихідний день чи в неробочі години не відповідаю то пишіть на Viber, Львів, Україна
+380 (97) 671-35-44
Євген
+380976713544
Мапа
+380 (97) 671-35-44

Утеплення будинку

Утеплення будинку

   Українці утеплюють помешкання, очікуючи перебоїв з опаленням та холодної зими. Найпоширеніший методи, до яких вдаються мешканці міст, – зовнішнє утеплення пінопластом та мінеральною ватою. Однак тут можливі помилки, які можуть звести всю роботу нанівець, кажуть експерти з енергетичних питань та й самі будівельники.Товщина утеплення неоднакова в різних регіонах та в окремих будинках, її розраховують за формулами та будівельними нормами. Втім, навіть найтонша ізоляція робить оселю теплішою, а рахунки за комунальні послуги меншими, визнають компанії, які утеплюють українські оселі.

Кабмін знизив зимові ліміти газу для українських міст, відтак у Києві та в інших населених пунктах батареї будуть холоднішими, ніж зазвичай, попереджають урядовці та представники місцевої влади.

Тому українці масово утеплюють приватні та висотні будинки власним коштом. Енергетична стратегія України передбачає окрему програму утеплення житла, але коли її реалізовуватимуть, невідомо.

 

Зовнішнє утеплення вирішує не всі, але майже всі питання щодо тепла в оселях. Навіть якщо утеплювач завтовшки не 15 сантиметрів, а лише 5 – стає відчутно тепліше

 

«Зовнішнє утеплення вирішує не всі, але майже всі питання щодо тепла в оселях. Навіть якщо утеплювач завтовшки не 15 сантиметрів, а лише 5 – стає відчутно тепліше. Більшість із тих, хто, утеплився, кажуть, що зникла цвіль на стінах. Але дах, особливо коли це останній поверх, дає більші втрати тепла, ніж стіни, і його треба утеплити в першу чергу. Ну і варто паралельно з утепленням вставляти сучасні вікна», – каже фахівець.

 

Щоб «не гріти вулицю»

Потрібно утеплювати відкоси вікон, бо через них теж втрачається тепло. І не завадить найдешевший захисний екран за батареї – щоб «не гріти вулицю

 

«Є легенда, що потрібен термостатичний клапан на батареях. Якщо ж на одному стояку опалення кілька квартир, цей клапан регулює температуру його власникам і паралельно блокує опалення сусідам. Не можна й робити теплу підлогу за рахунок системи центрального опалення: для підлоги неприпустимі металопластикові труби, а температура теплоносія має бути до 40 градусів, нижчою, ніж у радіаторах, – наголошує Павлюк. – Потрібно утеплювати відкоси вікон, бо через них теж втрачається тепло. І не завадить найдешевший захисний екран за батареї – щоб «не гріти вулицю».

Найкраще – утеплювати стіни будинку ззовні, пінополістиролом або мінватою 10–15 сантиметрів завтовшки (залежно від регіону і матеріалу стін), 

Існують різні технології утеплення, але найбільше застережень у фахівців викликають поради окремих компаній та власників квартир, які утеплюють квартири зсередини, в такому випадку повітря, проходячи з помешкання назовні, охолоджується, через це стає ще більш вологим, і між утеплювачем та стіною його вологість сягає 100%. В цьому місці, в так званій «точці роси», пара конденсується, руйнує стіну і сприяє її промерзанню.

 

Краще утеплювати увесь будинок одразу, або принаймні увесь під’їзд. Тоді не буде виступів стіни та мозаїки кольорів, коли кожен господар фарбує індивідуально

 

 

На чому варто економити, а на чому – ні

Втім, українці намагаються заощадити не лише на виконавцях утеплювальних робіт.

Зазвичай використовують не екструдований пінополістирол, а більш дешевий пінопласт, якщо при цьому враховуються всі тонкощі технології – кінцевий результат не розчарує, вважають будівельники. Гірше, коли економлять на кріпленнях і кріплять утеплювач лише на клей, без дюбелів. В такому випадку, особливо якщо утеплювали поверх керамічної плитки, теплоізоляція довго не протримається, запевняє Олександр  Часто власники квартири або виконавці намагаються обійтися без дашка над утеплювачем або роблять його неякісно, і через це волога руйнує стик між пінополістиролом та стіною. В будівельних компаніях також говорять про неприпустимість використання у штукатурці армувальної сітки не для зовнішніх робіт, а для внутрішніх, або ж фарби, не призначеної для фасаду.

Суттєву економію дає зменшення товщини пінополістиролу або мінеральних плит. Так, за словами фахівців, більшість замовників  замовляють утеплення завтовшки 5 сантиметрів, тоді як будівельні норми передбачають 10 і більше, і саме так споруджують нові будинки. Однак навіть тонка ізоляція поліпшує мікроклімат житла: до прикладу, зимова температура у квартирі становила 19 градусів вище нуля, а після утеплення – 23–24. Між тим, більшість експертів сходяться на тому, що суцільна товста теплоізоляція (від 15 сантиметрів) дає змогу досить комфортно перезимувати, навіть якщо батареї будуть ледве теплими.

 

   Радимо добирати товщину утеплювача індивідуально для кожного будинку, після того, як розрахують опір теплопередачі для конкретної стіни. Сучасні державні будівельні норми зробили суворішими, і утеплення стін, яке робилося в радянський час, здебільшого недостатнє. Але, наприклад, ті будинки, які мають досить теплі стіни, буває достатньо утеплити навіть сантиметрами пінополістиролу, а будівлі зі старими тонкими бетонними стінами доводиться утепляти плитами пінопласту завтовшки 15 сантиметрів

Компанії, які виробляють свою лінійку товарів для утеплення, дають і формули розрахунку товщини матеріалу для різного типу стін. Так, наведена формула і приклад розрахунку: для стіни з червоної цегли завтовшки 51 сантиметр (для клімату північного, центрального та східного регіонів України) компанія рекомендує використовувати пінополістирол завтовшки 8-10 сантиметрів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner